Kapaklı Cephe Kaplama Klasik Kapaklı Cephe Giydirme Sistemleri

Klasik kapaklı cephe sistemi olarak da anılan bu sistemin karakteristik özelliği cephe dışından alüminyum profillerin görünmesidir. 50 mm genişliğinde görünen bu kapaklar pek çok farklı geometrik kesite sahiptirler. Kapak alternatifi çok olan bu sistemin uygulanması; ayarı bitmiş olan alüminyum alt konstrüksiyon üzerine yerleştirilen camın evvela baskı profillerinin uygun yuvalara vidalanması ile sıkıştırılıp sızdırmazlığın sağlanmasını müteakip istenilen kesitteki kapak profilinin yuvasına oturtularak montaj işleminin tamamlanması şeklindedir. Kapaklı cephede mekanik olarak bağlanan profillerin cam ilişkisindeki ısı , ses ve su izolasyonu EPDM fitiller ile sağlanmaktadır.

kapakli cephe


Kapaklı giydirme cepheler, en uzun zamandır uygulanan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır ve üretim kolaydır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistem olduğundan daha düşük maliyetlerler yapılabilmektedir.

 kapakli cephe kaplama

Kapaklı Cepheler Dışta kullanılan kapak profillerinden yatay veya düşey olanı isteğe bağlı olarak kullanılmayıp yarı kapaklı sistem yapılabilir. Kullanılmayan kapak yerine camların arasında kalan derze, seçilen sisteme göre fitil takılır veya silikon çekilir.

kapakli cephe kaplama

Terracotta Cephe Kaplama Dış Cephe Terracotta Giydirme

Yapı malzemelerinde değişen ve yenilenen teknolojiye uyumlu olara dış cephe uygulamalarında da belirgin bir çeşitlenme ve ihtiyaça göre uygulama seçeneği de ortaya çıkmaktadır. Bu farklı seçenekler ve uygulamalar sayesinde yapıların kullanımı ve sundukları yaşam kalitesi giderek yükselmektedir. Terracotta cephe kaplama ürünleri de yapı teknolojilerindeki bu gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan son dönemin popüler dış cephe kaplama seçenekleri arasında yerini almıştır. Terracotta cephe doğal ve çekici bir kaplama seçeneği olarak yapılarda tercih edilmektedir.

terracotta cephe kaplama

Terracotta cephe uygulalamarında paneller arasında yer alan noktalarda düşey derz kullanılmaktadır. Bu sayede parçalı olarak hazırlanan terracotta cephede bir bütünlük yakalanmasını sağlar. Düşey derzin beraberinde kullanılan yatak derzlerde de panellerin arasında fuga boşluklar yer almaktadır. Fuga boşluklar sayesinde terracotta panellerin arkasında doğal hava dolaşımı elde edilmiş olur. Bu da terracotta cephe kaplamasının ömrünü uzatır ve cepheyi güçlendirir.

terracotta dis cephe giydirme

Terracotta cephe uygulamasının en belirgin avantajları arasında yapılara kazandırdığı estetik artı değer yer almaktadır. Terracotta doğal ve sıcak bir görünüme sahip olduğu için bilhassa mesken olarak kullanılan yaşam alanlarında yaygın olarak tercih edilir.

terracotta tuğla cephe kaplaması

Transparan Cam Cephe Kaplama Transpran Cephe Giydirme Sistemleri

Transparan giydirme cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemidir. Transparan cephelerin uygulama amacı gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak ve iç mekanın açığa çıkarmaktır . Transparan cephe sistemi at yapısı paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır.

Transparan cephe kaplama


Transparan cephe, yapiya mimari bir tasarim ve estetik bir görünüs kazandiran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelligi cephe kaplama malzemesi olarak sadece seffaf camin kullanilmasindan ötürü iç ve dis ortam arasindaki görülebilirlik oraninin maksimum düzeye çikarilmis olmasi.

transparan cam cephe
Transparan cephelerde arka taşıyıcı cam kolon statik ve güvenlik şartları gereği ”heat soak” (ısıl işlem) testinden geçirilmiş camların lamine edilmesi ile oluşturulur. Uygulama yüksekliğinin fazla olması ve cam plakaların imalat limitleri nedeniyle ek yerleri paslanmaz çelik lamalarla birleştirilebilir. Yataylarda herhangi bir taşıyıcıya ihtiyaç duyulmadan dört tarafından delinen cephe camları paslanmaz rotiller vasıtası ile arka cam taşıyıcılara mekanik olarak bağlanmaktadır.

transparan cephe giydirme
Bu transparan cephe sisteminde camlar lamine tek cam veya lamine çift cam olarak kullanılabilmektedir.

Alüminyum Küpeşte Korkuluk Alüminyum Pleksi Camlı Küpeşte Fiyatları

Küpeşte korkulukların üzerine yerleştirilen ve korkuluk boyunca uzanan kısıma verilen isimdir. Günümüzde ise insanların güvenliğini sağlamak amacıyla merdivenlere, teras ve balkonlara, havuz kenarlarına yapılan emniyet sistemi olarak bilinmektedir.

alüminyum camlı küpeşte korkuluk

Bu yapı sistemi trabzan ya da korkulukla aynı anlamı ifade etmektedir.
Günümüzde çok geniş bir tasarım yelpazesine sahip olan küpeşte sistemleri, aynı zamanda ahşap, plastik, demir, alüminyum gibi çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Temel işlevi güvenliği sağlamak olan küpeşte, ortama estetik bir görünüm kazandırması açısından da günümüzde önemli bir dekorasyon unsuru haline gelmiştir.

alüminyum pleksi küpeşte

Alüminyum küpeşte, hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. Alüminyum malzemenin hafif olması nedeniyle uygulanan yapıya yük bindirme riski olmadan güvenle kullanılmakta ve istenilen her yere kolayca uygulanabilmektedir.

Küpeşte

KÖPRÜ CEPHE KEŞİF TALEBi

dış cephe keşif

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

İstanbul Anadolu Yakası - Avrupa Yakası - Bomanti, Esentepe, Feriköy, Fulya, Harbiye, Kurtuluş, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Kaptanpaşa, Osmanbey, Seyrantepe, Teşvikiye, Zincirlikuyu, Maslak, Levent, Etiler, Bebek, Zekeriyaköy, Yeniköy, Tarabya, Maden, Kilyos, Emirgan, Balat, Erenköy, Haydarpaşa, Hasanpaşa, Acıbadem, Bostancı, Göztepe, Kozyatağı, Kalamış, Koşuyolu, Moda, Sahrayıcedid, Suadiye, Ziverbey, Söğütlüçeşme, Kalamış, Kızıltoprak, Fikirtepe, Ataköy, Cevizlik, İncirli, Kartaltepe, Basınköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Yayla, Yenimahalle, Zuhuratbaba, Balmumcu, Arnavutköy, Akatlar, Abbasağa, Dikilitaş, Dolmabahçe, Gayrettepe, Maçka, Ortaköy, Mecidiye, Ulus, Yıldız, Çırağan, Kuruçeşme, Hasköy, Elmadağ, Kulaksız, Dudullu, Esenşehir, Ümraniye, Gültepe, Nurtepe, Talatpaşa, Çeliktepe, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Baltalimanı, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Merter, Yenibosna, Camlıkahve, Kocasinan, Çobançeşme, Beşyüzevler, Barbaros, Küçükköy, Cebeci, Habibler, Halkalı, İkitelli, Sefaköy, İstoç, Yakacık, Rami, Kemerburgaz, Çiftalan, Alibeyköy, Topkapı, Tozkoparan, Güneşli, sanayi, Mahmutbey, Altunizade, Beylerbeyi, Bulgurlu, Harem, Çamlıca, Çengelköy, Kandilli, İcadiye, Sultantepe, Küçükyalı, İdealtepe, Kurtköy, Kaynarca, Esenyalı, Güzelyalı, Paşabahçe, Polonezköy, Kanlıca, Çubuklu, Samandıra, Sarıgazi, Yenidoğan, Terazidere, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, İstinye, Sultanahmet, Cağaloğlu, Cihangir, Dolapdere, Okmeydanı, Sütlüce, Kasımpaşa, Çatalca, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Haznedar, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Galata, Kadıköy, Karaköy, Kabataş, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Şişhane, Tuzla, Taksim, Galatasaray, Fenerbahçe, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Ağva, Akfırat, Alemdağ, Bahçeköy, Bahçeşehir, Paşabahçe, Binkılıç, Boğazköy, Bolluca, Büyükçavuşlu, Celaliye, Çanta, Çavuşbaşı, Çiftlikköy, Değirmen, Durusu, Göktürk, Gümüşyaka, Gürpınar, Hadımköy, Haraççı, Karacaköy, Kavaklı, Kıraç, Kumburgaz, Mimarsinan, Muratbey, Orhanlı, Yenisahra, Kayışdağı, Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Ankara Merkez - Denizli - Karabük - fethiye - bodrum - Kıbrıs, lefkoşe - Almanya - fransa - Bayileri - Bayisi - toptan satışı - fiyat listesi - fiyat listeleri -